Mezuniyet Süslemeleri Şimdi İNDİRİMLİ FİYATLARLA Hemen Keşfet Alışverişe Başla
Doğum Günü Magnetlerin de Fırsatlar Devam Ediyor Doğum Günü Magnetlerin de Fırsatlar Devam Ediyor Doğum Günü Magnetlerin de Fırsatlar Devam Ediyor Doğum Günü Magnetlerin de Fırsatlar Devam Ediyor
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Kına

Kına

Evliliğe giden adımlar içerisinde en önemli anlardan biri de kına geceleridir. Geline kına yakılmasından adını alır. Geleneksel bir şekilde pek çok davetlinin bir araya geldiği bu anlamlı gün, örf ve adetlere uygun şekilde gerçekleştirilir. Kına gecesi, sevdiklerinizin sizin özel gününüz için bir araya geldiği bir organizasyondur. Düğünden önceki adımın son organizasyonu olan kına gecelerinde farklı tasarımlar, farklı konseptler ve rengarenk stiller ortaya çıkmaktadır.

Kına gecelerinin olmazsa olmaz pek çok unsuru vardır. Kına gecesinde geline kına yakılması, testi ile gelinin oynaması ve testiyi kırması, giyilen görkemli bindallılar ve farklı yöresel kıyafetler kına gecelerinin kendine has noktalarından yalnızca birkaçıdır. Gelinin düğünden önceki eğlencesi olarak da bilinen kına gecelerinde kına yakılana kadarki süreç, bundan sonrası ve kınaya hazırlık süreci dahil pek çok farklı aksesuara ihtiyaç vardır. Cici Günler bu anlamda kına gecesi ihtiyaçlarınız için pek çok farklı özel tasarımı sizlere sunmaktadır.

Kına Gecesi Nedir? Nasıl Yapılır?

Kına gecesi, evlilikten önce gelin için hazırlanan bir eğlencedir. Kına gecelerinde sevdikleriniz ile birlikte zaman geçirmek ve doyasıya eğlenmek için farklı geleneksel organizasyonlar düzenlenir. Bindallı, yöresel üç etek gibi kıyafetlerin yanında tülleri olan süslü ve ışıltılı elbiseler de organizasyonlarda tercih edilir.

Geline kına yakılması ve gelinin kına yakıldığında ağlamasını amaçlayan geleneksel bir eğlencedir. Kına gecelerinde farklı aksesuarlar ve rengarenk kumaşlar eğlencenin havasını değiştirir, ortama canlı bir hava katar. Gelin tefi, geline ait isimlerin yazılı olduğu afişler, küçük hediyelikler ve daha pek çok çeşitli kişiselleştirilmiş eşya bu özel günde kullanılır. Kapalı ya da açık bir alanda yapılabilen kına geceleri, küçük ya da büyük gruplar ile eğlenceli bir şekilde düzenlenebilir.

Kına Gecesinde Kullanılan Malzemeler

Kına gecesinde pek çok farklı aksesuara ihtiyaç vardır. Kına gecesinde kullanılan malzemeler özellikle kırmızı, pembe, sarı gibi canlı renklerde tercih edilir. Bunun yanında kına gecelerinde kız tarafı için çeşitli aksesuarlar da vardır. Gelinin tacı, tülleri, tefi, testisi gibi çeşitli malzemelerin yanında bu aksesuarlar da olmazsa olmaz malzemeler içerisinde kına gecelerinin akıllara gelen ürünleri arasındadır.

Kınanın hazırlandığı ve yakılacak olduğu kına tepsisi, üzerinde gelinin ismi ve kınası olduğu yazan bir gelin tefi, kına yakıldıktan sonra gelin ve damadın eline geçirilen tül eldivenler, işlenmiş allık yazmalar gibi pek çok temel malzeme kına gecelerinde sıklıkla karşımıza çıkar. Afişler, renkli etiketler gibi çeşitli tasarım ürünler kına gecelerinin vazgeçilmez kişisel malzemeleri içerisinde yer alır.

Kına Gecesi Organizasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kına gecesi organizasyonu yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Düğünden önce gelinin eğlendiği bir gece olan bu eğlencede, damat tarafı ile birlikte yapılan etkinlikler dışında damat tarafının sonradan geldiği farklı gelenekler de yer alabilir. Bu noktada geleneksel bakış açısı ile düzenlenen organizasyonlar içinde o kültüre ait kumaşlar, renkler ve desenler ön plana çıkmalıdır. Gelen davetliler için hazırlanan ufak hediyelerden tutun da kına yapılacak olan alanın girişindeki kişisel ayaklı panolara, afişlere kadar her şey sizi yansıtmalıdır. Cici Günler bu noktada herkesin zevkine uygun çeşitli tasarımları bir araya getirmektedir.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1
İndirim Fırsatları
Son Gezilenler
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRÇıkmadan önce incelemek ister misiniz?
Yükleniyor...