Mezuniyet Süslemeleri Şimdi İNDİRİMLİ FİYATLARLA Hemen Keşfet Alışverişe Başla
Doğum Günü Magnetlerin de Fırsatlar Devam Ediyor Doğum Günü Magnetlerin de Fırsatlar Devam Ediyor Doğum Günü Magnetlerin de Fırsatlar Devam Ediyor Doğum Günü Magnetlerin de Fırsatlar Devam Ediyor
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Çeyiz

Çeyiz

Çeyiz, evlenecek çiftler bir eve çıkmadan önce evin tüm ihtiyaçlarının bir araya geldiği, hazırlanan her türlü eşyaya verilen isimdir. Çeyiz hazırlama konusunda pek çok farklı kültürün bir araya getirdiği çeşitli gelenekler günümüzde de devam ettirilmektedir. Kız ve erkek tarafına has ayrı ayrı geleneklerin olduğu çeyizler, sandıklar ve bohçalar içerisinde hazırlanır. Davul zurna eşliğinde çeyizler alınıp çiftin yaşayacağı eve eşyaların yerleştirildiği sürecin tamamına çeyiz götürme denir. Bu etkinlik için alınacak her türlü eşyanın, kıyafetin ve daha pek çok şeyin tamamı çeyizdir.

Çeyiz hazırlanırken kız ve erkek tarafı için farklı ihtiyaçlar vardır. Öncelikli olarak çeyiz içerisinde bu temel ihtiyaçların karşılanması gerekir. Bunun yanında ev eşyaları gibi bir evin olmazsa olmazları da çeyize dahildir. Evin her odasında yer alacak olan eşyalar, çiftin yaşamı boyunca kullanacak olduğu eşyalardır. Bundan dolayı da en güzelini ve en içine sineni tercih etmek önemlidir.

Çeyiz Sandığında Neler Olmalı?

Çeyiz sandığı hazırlanırken içerisinde çeşit çeşit örtüler, havlular, işlemeli pek çok eşya olabilir. Bunun yanında farklı bir gelenekten gelen, aile içerisinde değeri olan eşyalar da çeyiz sandığı içinde konularak geline hatıra olarak bırakılması bakımından manevi bir değer taşıyabilir. Çeyiz sandığı hazırlanırken sandığın rengine ve tasarımına uygun olarak üzerine gelinin ismi yazan bir sticker ya da süsleme yapıştırmak kişiselleştirilmiş bir tasarıma imza atmak bakımından önemlidir.

Çeyiz sandığında büyük ve küçük ev eşyalarının haricinde tekstil ürünleri, makyaj ve kozmetik ürünleri gibi çeşitli alanlardan ihtiyaçlar yer alabilir. Bu noktada sandık içerisinde konulacak eşyaları bir liste yaparak belirlemek önemlidir. Eksik olması halinde daha farklı bohçalar ve koliler içerisinde de bu ihtiyaçlar paketlenebilir.

Çeyiz Bohçası Nasıl Hazırlanır?

Çeyiz bohçası hazırlanırken, sizler için günü anlamlı kılan bazı noktalara dikkat edilmelidir. Çeyiz götürme organizasyonları davul ve zurnalı, eğlenceli etkinliklerdir. Bundan dolayı da kalabalık bir grubun çeyiz almaya geldiğini varsayarsak tüllerin ve canlı renklerin bir arada olduğu bohçalar hazırlamak, yaldızlı desenlerden faydalanmak günün ışıltısını daha da öne çıkaracaktır. 

Çeyiz hazırlarken gelin terliği, damat terliği, gömlek takımları, parfüm seti, makyaj seti, havlular, kişisel bakım ürünleri gibi çeşitli malzemeler gelin bohçası içerisinde yer alabilir. Bunun yanında pijama ve çamaşır takımları da bu bohçalarda bulunur.

Çeyiz Hazırlama Konusunda Nelere Dikkat Edilir?

Çeyiz hazırlama konusunda dikkat edilmesi gereken konulardan biri, çeyizin kişisel ihtiyaçları içermesidir. Çeyiz hazırladıktan sonra süsleme esnasında eve girecek olanları karşılayacak bir kapı süsü almak mümkündür. Çeyiz kapı süsü modelleri içerisinde zevkinize uygun olanlardan birini seçmek için Cici Günler, çeşitli seçenekleri karşınıza çıkarmaktadır. Bunun yanında gelin ve damat bohçalarında kişiselleştirilmiş etiketler ve çıkartmalar bulunması da bu günü renkli kılacak detaylar içerisinde yer alacaktır. 

 

Farklı renklerin ve desenlerin bir araya geldiği gelin ve damat bohçaları etiketleri, çeyiz etiketleri ve daha çok fazla tasarım, kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Çeyiz süsleri içerisinde tüller, boncuklar ve simler oldukça dikkat çekecektir. Koilerinizi, sandık ve tepsilerinizi bu şekilde kendi zevkinize uygun olarak süslemek oldukça güzel bir sonuç ortaya koyacaktır.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1
İndirim Fırsatları
Son Gezilenler
AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRÇıkmadan önce incelemek ister misiniz?
Yükleniyor...