Sünnet Afişlerini Hemen Keşfet! Alışverişe Başla
Sünnet Magnetlerinde Fırsatlar Devam Ediyor Hemen Keşfet! Sünnet Magnetlerinde Fırsatlar Devam Ediyor Hemen Keşfet! Sünnet Magnetlerinde Fırsatlar Devam Ediyor Hemen Keşfet! Sünnet Magnetlerinde Fırsatlar Devam Ediyor Hemen Keşfet!

Dönkart Sipariş Vermeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Date: 29.11.2023 20:35
Dönkart Sipariş Vermeden Önce Bilinmesi Gerekenler
Dönkart Sipariş Vermeden Önce Bilinmesi Gerekenler Alışveriş mağazalarına girdiğimizde karşılaştığımız dikkat çeken pankartlar müşteri ile dolaylı iletişim kurmaktadır. Büyük ve küçük kartların üzerinde yazan "İndirim" yazıları pazarlama taktikleri arasında yer almaktadır. Ayaklı panolar ve el afişleri mağazadaki ürün tanıtımları için oldukça kullanışlıdır. Tavana asılan dönkart ise bilgilendirme amacı gütmektedir.
Dönkartlar wobbler tasarımlarına benzemektedir. Küçük, orta ve büyük boyları ile dönkart ürünler iç mekanlara uygun dizayn edilmiştir. Çarpıcı renklerin yanı sıra şekilli yazıları ile müşterinin ilgisini çeken kartlar pazarlamacılığın vazgeçilmez araçlarındandır. Ancak kullanıcı bahsedilen ürünü seçerken belirli özelliklere dikkat etmelidir.
Seçilen ürünün uzun ömürlü olması yapım aşamasında kullanılan kâğıda bağlıdır. Yıpranma, katlanma ve yırtılmalara karşı dayanıklı olan mukavva dönkartlar için kullanılmaktadır. Ayrıca kartlar tasarlanırken kullanılacak ana tema oldukça önemlidir. Seçilen fotoğraf ve yazılar aktif etkileşimde rol oynamaktadır. Baskı temalarının seçilmeden önce firma ile ilişkili olması pazarlama işlemini arttıran faktörlerdendir.
Kart tasarımlarında renk seçimi ilgi çekmenin bir diğer yoludur. Sarı, kırmızı ve mavi tonlarının baskın olduğu ürünlere ilgi araştırmalara göre oldukça yüksektir. Bahsedilen renklerin insan üzerinde harekete geçmeyi tetikleyen özelliği sayesinde müşterinin ürüne yönelmesini sağlar. Tasarım ne kadar başarılıysa müşterilerin alışveriş yapma isteği de o kadar artacaktır.

Dönkart Nedir?

İç mekanların vazgeçilmezi olan dönkartlar ince ipler ile tavana asılan pazarlama araçlarıdır. İkili ya da tek yüzüne yapılan baskılar sayesinde ürün hakkında müşteriyi kısaca bilgilendirir. Bu işlemin net ve altı dolu bir şekilde yapılması etkileşimi arttıran bir etkendir. Reklam ve tanıtım amaçlı olmasına ek olarak günümüzde özel anlarda da kullanılabilir.
Dönkart ürünlerini pek çok alanda kullanmak mümkündür. Ürün pazarlama anlamında müşteri ile etkileşim halinde olan kartlar iki ana yüzü ile oldukça kullanışlıdır. Duyuru amaçlı kullanılan dönkartlar özel günler içinde tercih edilebilir. Sevgililer günü, doğum günü veya sürpriz partilerin olmazsa olmazı haline gelen ürün uygun fiyatları ile Cici Günler sitesinde hizmet vermektedir.
Cici Günler ekibi tarafından tasarlanan kartlar farklı şekilleri ile hizmet vermektedir. Sevgiliniz için kalpli içeriklere ek olarak ürünleri tanıtan tasarımlarda mevcuttur. Müşterinin isteği doğrultusunda gerçekleşen sipariş işleminde beğendiğiniz modelde eksilme ve eklemeler yaparak kendinize ait tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Dönkart Siparişi Öncesi Dikkat Etmeniz Gerekenler

Dönkart siparişi öncesi dikkat edilmesi gereken belirli noktalar vardır. Öncelikle anlaşmış olduğunuz tasarım ekibine ürünün amacını bildirmelisiniz. Çünkü taslak çıkarılırken kartın neye hizmet edeceği tüm süreci etkileyecektir. Seçilen model üzerinde kullanılacak renk ve yazılarda istediğiniz etkiyi oluşturmada yardımcı olacaktır. Kartın üretim aşamasında kullanılan malzemenin dayanıklı olması da önemlidir.
Mukavva benzeri sert ve kalın malzemelerin kartın yapısında bulunması kullanımı arttırmaktadır. Reklam amacıyla tasarlanan kartların büyüklüğüne de dikkat edilmelidir. Mağazanın büyüklüğü baz alınarak kartın boyutu belirlenir. Boyutlar A3 ve A4 olarak değişebilir. Yuvarlak şekilli kartlarda kullanılan ortalama uzunluk ise 30-50 santimetredir.
İsteyen müşteriler baskıda fotoblog sıvama da yaptırabilir. Bu işlemin yapılmasındaki amaç kartın dönme hareketini rahatça gerçekleştirmesidir. Fotoblog sayesinde hafifleyen ürün takılmadan dönme işlemini gerçekleştirir. Ayrıca selefon baskıda dönkartların dayanıklılığını arttıran faktörlerdendir. Ürün üretildikten sonra üzerine şeffaf bir kaplama yerleştirilir. Selefon baskı olarak bilinen malzeme parlak bir görüntü hizmeti sunar.
Kartlarda kullanılan baskılardan biride foreks kaplamadır. Üç ve beş milimetre kalınlığında olan malzeme PVC özelliğine sahiptir. Baskı işlemlerinde üreticiye sunduğu kolaylığın yanı sıra dayanıklı olması nedeniyle pek çok alanda kullanılır. Fotobloğa göre daha sert olan ürün kart tasarımlarında sıkça kullanılır.

Dönkart Tasarımı

Cici Günler sitesinde farklı tasarımları ile sizleri bekleyen dönkartlar her zevke hitap eder. İşletmenizin görselliğindeki etkinin yanı sıra piyasada ürünlerinizin tercih edilmesini sağlar. Müşterinin zevkine göre üretilen dönkartlar mobilya, kıyafet ve tekstil sektörlerinde kullanılan reklam araçlarındandır. Askı aparatı ve ince misine sayesinde tavanda asılı duran ürün farklı modelleriyle göz doldurmaya devam etmektedir.
Dönkart tasarımlarında farklı şekiller kullanılmaktadır. Kare, dikdörtgen ve yuvarlağın yanı sıra ok, hediye kutusu gibi dikkat çeken tasarımlarda bulunmaktadır. Mor, sarı ve kırmızı tonlarının tasarımda kombine edilmesi kartın bir adım daha öne çıkmasını sağlar. Bazı tasarımlarda kullanılan şerit modeli önden içe doğru olması nedeniyle üç boyutlu görüntülere sebep olur. Hareketle birlikte kartların bu özelliği daha çok dikkat çeker.

Dönkart Ölçüleri

 Dönkart ürünlerinde belirli standart ölçüler vardır. 30×30, 40×40 ve 50×50 santimetrekare büyüklüğünde yuvarlak kartlar bulunmaktadır. Bunun dışındaki tasarımlar klasik boyutları ile hizmet vermektedir. Ürünün şekilli olması boyutlarda kısıtlamaya neden olur. Fiyatları da buna bağlı olarak sabit bir ücretlendirme ile sitede yerini alır.
Bazı kartlarda iletişim bilgilerinin yazılı olduğu içeriklerde bulunur. Genellikle kare şeklinde olan tasarımları boyutları da yukarıda bahsedilen ölçüler gibidir. Mağazanızın genişliğine göre seçilen kartların boyutu da değişir. Uygun etkileşim için kartın mekânda gözle görülebilir ebatlarda olması gerekir.

Dönkart Asma Aparatı

Dönkart siparişlerinin yanında gelen asma aparat tavana yerleştirilir. Kartın üst kısmında bulunan delikten içeriye yerleştirilen ip aparata bağlanır. Birleştirildikten sonra tavana yerleştirilen bölüm sıkıca sabitlenir. Dönme işlemi esnasında kopma ya da çıkma olaylarının böylece önüne geçilir.
Cici Günler dönkartürünlerinin güvenilir ve uzun ömürlü olması müşterilerin beğenisine neden olmuştur. Tasarım ve alışılmışın dışında modelleri ile dönkartlara olan ilgi gün geçtikçe artmaktadır. Farklı renk tonlarının kullanıldığı ürünlerin temaları da dikkat çekmektedir. Mesajın net ve sade olarak aktarımı sayesinde her alanda kullanılmaya başlanmıştır.

Dönkart Örnekleri

Eğlence sektöründe de kullanılan dönkart tasarımları klasik tasarımın dışındadır. Sofistike temalar isteğe göre değişmektedir. Süslü içeriklerin yanı sıra sade ürünlerde mevcuttur. Anneler günü, babalar günü ve partiler için kalpli içerikler Cici Günler web sitemizde hizmet vermektedir.
Mağazalarda kullanılan dönkartlar ise ürünü tanıtmak için kullanılabilir. Kız, erkek ve çocuk reyonlarını belirtmek için kartlar mevcuttur. Renkleri ve boyutu seçerek istediğiniz içerikleri üretebilirsiniz. Ayrıca indirim ve kampanya fırsatı olan ürünlerin müşteriye tanıtılması da kartlar ile yapılır. Dönme özelliği sayesinde fazladan araca ihtiyaç duyulmaz. İki yüzüne yapılan baskı sayesinde her yöne mesajı iletebilir.

Dönkart Fiyatları

Dönkart fiyatları ürün büyüklüğü, kullanılan malzeme ve tasarıma göre değişebilir. Cici Günler sitesinde karton üzerine yapılan baskıların adet fiyatı 16 TL’dir. Fakat foreks kaplama ürünlerde aynı ölçüdeki kartlar 52 TL olarak sitede yerini alır. Foreks PVC temelli bir kaplamadır. Dayanıklılık ve yıpranma konularında müşterinin beklentisini karşılamaktadır. Bu sebeple fiyat aralığı değişiklik göstermiştir.
Ürünlerde kullanılan bir diğer kaplama ise sıvamadır. Sıvama kaplama dönkartı boyayarak lamine eder. Lamine sayesinde daha modern ve kullanışlı malzemeler ortaya çıkar. 30×30 santimetrekare boyutundaki “indirim” yazılı kartların sıvama kaplamayla birlikte fiyatı 42 TL’dir. Her bütçeye hitap eden Cici Günler müşteri memnuniyetini ön planda tutmayı amaçlar.
WhatsApp, telefon ve mail üzerinde etkileşim halinde olacağınız Cici Günler sitesine 7/24 ulaşabilirsiniz. Müşterilerine özel indirimleri ve kampanyalarından yararlanmak için siteyi takip etmeniz yeterlidir.

 
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1
İndirim Fırsatları
Sünnet Magnetlerinde Fırsat sünnetler
sünnet
-Gün
-Saat
-Dakika
-Saniye
Loading...