Sünnet Afişlerini Hemen Keşfet! Alışverişe Başla
Sünnet Magnetlerinde Fırsatlar Devam Ediyor Hemen Keşfet! Sünnet Magnetlerinde Fırsatlar Devam Ediyor Hemen Keşfet! Sünnet Magnetlerinde Fırsatlar Devam Ediyor Hemen Keşfet! Sünnet Magnetlerinde Fırsatlar Devam Ediyor Hemen Keşfet!

Satılık Afişi Nasıl Tasarlanmalıdır?

Date: 12.12.2023 12:05
Satılık Afişi Nasıl Tasarlanmalıdır?
Satılık afişi, gayrimenkullerin potansiyel müşterilere duyurulması için kullanılan afişlerdir. Gayrimenkulün satılacağına dair ifadelerin yer aldığı afişler, müşterilerin dikkatini çekecek şekilde tasarlanmak durumundadır. Aksi halde istenilen etki elde edilmeyebilir. Satılık afişleri, müşterilerle birebir temas noktasında son derece önemli olduğundan, bu tür afişlerde canlı renkler kullanılmalıdır. Peki satılık afişleri tasarlanırken dikkat edilmesi gereken hususlar neler? Satılık afişlerinin etkili bir tasarıma sahip olabilmesi için hangi hususlar göz önünde bulundurulmalıdır? Kaliteli satılık afişlerin sunmuş olduğu avantajlar nelerdir?

Satılık Afişi Tasarlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Satılık afişleri tasarlarken kritik hususlara dikkat etmek, müşterinin arzu ettiği afişlerin ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Üretim sürecinde ön planda tutulması gereken hususları genel hatlarıyla şu şekilde sıralamak olanaklıdır:
 • Potansiyel müşterilerin dikkatini çekebilecek renkler kullanılmalı. Canlı renkler, afişin çok daha belirgin hale gelmesini sağlayacaktır. Ayrıca yazı kısmında tercih edilen punto, afişteki yazının rahat okunabilmesine olanak tanır.
 • Afişin asılacağı alana göre afiş boyutu belirlenmelidir. Geniş bir alanda küçük bir afiş kullanmak, müşterilerin dikkatini çekmeyi zorlaştıracaktır.
 • Afiş üretiminde kaliteli malzemeler kullanılmalıdır. Kaliteli malzeme, afişin farklı alanlarda herhangi bir sorun meydana gelmeden kullanılmasını sağlar.
Bu tür hususların her biri, arzu edilen afişlerin tasarlanmasına olanak tanıyacaktır. Tasarımı ile dikkat çeken afişler, müşteriler üzerinde beklenilen etkinin ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Bu nedenle satılık afişi tasarım ve üretim süreci oldukça önemlidir.

Müşterilerin Dikkatini Çekecek Renkler Kullanılmalı

Afiş tasarımında en önemli hususlardan biri, tasarımda tercih edilen renklerdir. Çünkü canlı renkler, her zaman insanların dikkatini çeker. Bu nedenle çoğunlukla kırmızı ile siyahın benzersiz uyumundan yararlanılır. Beyaz zemin üzerinde kırmızı/siyah ya da her iki rengin bir arada kullanılması, etkinin de yüksek olmasını sağlayacaktır.
Satılık afişi tasarımında, mavi ve beyaz zemin üzerinde kırmızı ile siyah renkler kullanılabilir. Ayrıca sarı zemin, son derece dikkat çekici olduğundan sarıya da ağırlık verilebilir. Renk kombinasyonları genellikle sarı ve siyah, kırmızı ve beyaz, kırmızı ve siyah şeklindedir. Ayrıca yazının büyüklüğü ve küçüklüğü de önemli olduğundan punto seçimine de önem verilir. Yüksek punto, yazının uzaktan bile görülmesini sağladığından, istenilen etkiye erişilmesine olanak tanıyacaktır.

Afiş Boyutu, Afişin Asılacağa Alana Göre Belirlenmeli

Satılık afişi tasarlarken dikkat edilmesi gereken hususlardan bir diğeri de afişin boyutudur. Minimal afişlerin fark edilmesi zor olabilir. Bunun yanı sıra küçük afişlerde yazılar da zor okunur. Öte yandan çok daha büyük boyutlarda tasarlanan afişler, uzaktan kolay fark edilir. Bu nedenle genellikle büyük boyutlu afişler tasarlanır. Fakat afişin boyutu, afişin asılacağı alana göre belirlendiğinden, afişin hangi alanda kullanılacağı netleştirilmelidir.
Afiş ebatları son derece geniş bir seçeneğe sahiptir. Bu seçeneklerden bazıları şu şekilde sıralanabilir:
 • 50x70 cm
 • 100x70 cm
 • 100x150 cm
 • 200x100 cm
 • 150x200 cm
 • 150x300 cm
 • 200x300 cm
 • 300x500 cm

Afiş Üretiminde Kaliteli Malzemeler Kullanılmalı

Afiş üretiminde kaliteli malzemelerin kullanılması, afişin çok daha uzun süre kullanılmasına imkan tanır. Bu nedenle malzeme seçimine de bir hayli önem verilmelidir. Genellikle branda üzerine yapılan baskılar ile afişler üretilir. Bu sayede afiş, pek çok alanda herhangi bir sorun meydana gelmeden kullanılır.
Birbirinden özel, yenilikçi ve göz alıcı satılık afişi tasarımlarında bulunan Cici Günler; gayrimenkullerinizin satışında kullanabileceğiniz afişleri sizlerle buluşturuyor. Arzu ettiğiniz afişleri tercih edebilmek için sizlere sunulan ürünleri inceleyebilir, istediğiniz ürünlere çok özel fiyatlarla ve güvenilir ödeme yöntemleriyle sahip olabilirsiniz. Her bir ürün, Türkiye’nin her bölgesine hızlı bir şekilde kargolanır. Kaliteli satılık afişleriyle Cici Günler, her zaman sizlerle!
 
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1
İndirim Fırsatları
Sünnet Magnetlerinde Fırsat sünnetler
sünnet
-Gün
-Saat
-Dakika
-Saniye
Loading...